Weer twee promoties voor schaatsers De Vennen
Nadat al veel andere leden van de wedstrijdploeg van Schaatsclub De Vennen dit seizoen naar een hogere klasse waren gepromoveerd, zijn ook Fenne Loijens en Bram Faes er op zondag 3 februari in geslaagd om aan de promotielimiet te voldoen. Vooral de promotie van Fenne hing al heel lang in de lucht. Tijdens de wedstrijd in Tilburg werden door leden van De Vennen bovendien negen persoonlijke records (PR’s) verbeterd en werd Karlijn Schellekens winnares van het eindklassement van de baancompetitie Breda-Eindhoven-Tilburg.
Voor promotie naar de zesde klasse van de meisjes Pupillen moest Fenne Loijens de 500 meter in een tijd sneller dan een minuut rijden. Fenne was dit seizoen al meerdere keren vlak in de buurt van deze promotielimiet gekomen, maar het lukte haar steeds net niet om deze magische grens te doorbreken. Tijdens de wedstrijd van 3 februari was het ineens wel raak. Met haar tijd van 58.35 was zij ruim sneller dan voor promotie noodzakelijk was. Bram Faes slaagde er bij zijn tweede officiële wedstrijd al in om naar de zesde klasse van de Junioren-B te promoveren. Met zijn tijd van 51.89 op de 500 meter bleef hij net onder de limiet van 52 seconden. Deze avond was het Loek van der Bruggen die net geen promotie behaalde. Met zijn fraai PR van 57.03 op de 500 meter bleef Loek slechts 0.03 seconde boven de limiet die geldt voor promotie bij de jongens Pupillen. Ook waren er deze avond PR’s voor Job van de Bruggen, Bram van Tulder en Tom van Dijck.
De wedstrijd in Tilburg was tevens de finale van een competitie die dit seizoen op de ijsbanen van Breda, Eindhoven en Tilburg werd verreden. In totaal werden er op deze drie ijsbanen acht ritten gereden en op basis van de vijf beste prestaties werd per categorie een eindklassement opgemaakt. Met vijf eerste, twee tweede en een derde plaats werd Karlijn Schellekens overtuigend winnares van het eindklassement van de meisjes Pupillen. Bij de jongens Junioren-C werden Thomas van Berkel en Teun van der Linden respectievelijk zevende en achtste in de eindrangschikking. De overige leden van De Vennen kwamen niet voor het eindklassement in aanmerking omdat zij alleen aan de wedstrijd in Tilburg hadden deelgenomen.
Hieronder alle op 3 februari in Tilburg gereden tijden:
4 leden reden een rit over 300 (1e tijd) en 500 (2e tijd):
Bram Faes 33.29 (PR) en 51.89 (PR + promotie); Job van der Bruggen 34.06 (PR) en 57.30; Loek van der Bruggen 34.87 (PR) en 57.03 (PR); Fenne Loijens 36.55 en 58.35 (PR + promotie).
6 leden reden een rit over 500 (1e tijd) en 1000 meter (2e tijd):
Thomas van Berkel 47.91 en 1:35.61; Bram van Tulder 47.77 (PR) en 1:38.14 (PR); Teun van der Linden 48.64 en 1:38.22; Karlijn Schellekens 48.68 en 1:40.01; Hilde van Hulten 50.82 en 1:43.88; Tom van Dijck 53.53 (PR) en 1:50.99.
Sanne van Duijnhoven reed 44.57 op de 500 en 2:29.89 op de 1500 meter.